Zapraszamy na warsztaty muzyczne

Muzeum Regionalne w Opocznie zaprasza na trzydniowe warsztaty muzyczne, które odbędą się w dniach 5-7 marca 2024 r. w siedzibie Muzeum. Warsztaty poprowadzi Kamilla Biniek-Kaczorowska – członek rodzinnej „Kapeli Bińków”, instruktor w Miejskim Domu Kultury w Opocznie. Od końca lat 90. XX w. związana z kapelą Zespołu Pieśni i Tańca „Tramblanka”, gdzie akompaniuje na klarnecie, a także z Orkiestrą Miejską w Opocznie, w której gra na saksofonie. Aktywnie zajmuje się propagowaniem folkloru opoczyńskiego, prowadząc cztery zespoły śpiewacze: „Bukowianki”, „Kraśniczanki”, „Sitowianki” i „Wolowianki”.
 
Warsztaty będą się odbywały w godzinach 17:00 – 19:00.
 
Zgłoszenia przyjmuje Muzeum Regionalne w Opocznie, telefonicznie (447552319) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej (info@muzeumopoczno.pl).
 
Warsztaty realizowane w ramach projektu „Opoczno 2.0 – nowe otwarcie: Opoczno – bezpieczny ekologicznie regionalny ośrodek przedsiębiorczości o rozpoznawalnej marce i silnym poczuciu tożsamości lokalnej mieszkańców finansowanego w ramach Programu „Rozwój Lokalny” ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014 -2021.

Udostępnij

Szukaj

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?