Płyta Kapeli Kosylaków wyróżniona!

Mamy bardzo dobre wiadomości! Wydana przez Muzeum Regionalne w Opocznie płyta Kapeli Kosylaków „Ale skąd te muzykanty?” uzyskała wysokie noty w konkursie „Fonogram Źródeł”. Konkurs organizowany przez Program Drugi Polskiego Radia ma na celu zmotywowanie lokalnych społeczności do przedstawiania swoich muzycznych tradycji oraz autentycznych artystów.
 
Jury w składzie prof. dr hab. Piotr Dahlig – Uniwersytet Warszawski, dr Weronika Grozdew-Kołacińska – ISPAN, Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina, Maria Baliszewska – dziennikarka RCKL, Anna Szotkowska – dziennikarka RCKL, Magdalena Tejchma – dziennikarka RCKL przyznało naszej płycie wyróżnienie.
 
Więcej na temat konkursu „Fonogram Źródeł” i płyty Kapeli Kosylaków będzie można usłyszeć w porannej audycji Programu Drugiego Polskiego Radia, która będzie emitowana w najbliższą sobotę 8 maja około godziny 8:00
 
Na płycie „Kapela Kosylaków – Ale skąd te muzykanty?” znalazło się 25 utworów w wykonaniu muzykujących członków rodziny Kosylaków z podopoczyńskiego Brzustowa. Trzeba zaznaczyć, że Władysław Kosylak jest obecnie najstarszym skrzypkiem w regionie, który cały czas aktywnie gra w kapeli ludowej.

Udostępnij

Szukaj

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?