Piętnasta „Hubalowa Wigilia”

Jak co roku, pierwszy piątek grudnia to czas, w którym tradycyjnie bierzemy udział w „Hubalowej Wigilii” na Bielawach. Dzisiejsze spotkanie było piętnastym z kolei zorganizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Radomiu, Stowarzyszenie Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. „Hubala” oraz Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Łodzi.
 
Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie do Bielaw licznie przybyli sympatycy „Hubalowej Legendy”. Nie zabrakło młodzieży szkolnej, nie tylko z naszego regionu. Gmina Opoczno była reprezentowana przez Tomasza Łuczkowskiego – zastępcę Burmistrza Opoczna oraz Adama Grabowskiego – dyrektora Muzeum Regionalnego w Opocznie.
 
Były wspólne życzenia, łamanie się opłatkiem, dekorowanie choinki i oczywiście ciepły, polowy posiłek przy ognisku. Następnie wszyscy udali się do Anielina pod Szaniec Hubala, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze.

Udostępnij

Szukaj

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?