Muzeum zaprasza na warsztaty

Muzeum Regionalne w Opocznie zaprasza na trzydniowe warsztaty rękodzielniczo-muzyczne, które odbędą się w dniach 7-9 września 2022 r. w siedzibie Muzeum. Warsztaty muzyczne poprowadzi Kamilla Biniek-Kaczorowska – członek rodzinnej „Kapeli Bińków”, instruktor w Miejskim Domu Kultury w Opocznie. Od końca lat 90. XX w. związana z kapelą Zespołu Pieśni i Tańca „Tramblanka”, gdzie akompaniuje na klarnecie, a także z Orkiestrą Miejską w Opocznie, w której grała na saksofonie. Aktywnie zajmuje się propagowaniem folkloru opoczyńskiego, prowadząc cztery zespoły śpiewacze: „Bukowianki”, „Kraśniczanki”, „Sitowianki” i „Wolowianki”. Warsztaty będą się odbywały w godzinach 17:00 – 20:00.

Warsztaty rękodzielnicze będą realizowane w pięciu dziedzinach twórczości ludowej – haft, wycinanka, pisanka, plastyka zdobniczo-obrzędowa (papierowa), rzeźba ludowa. Warsztaty będą się odbywały się w godzinach 10:00 – 14:00. Poprowadzą je uznane w regionie twórczynie i twórcy ludowi. Zajęcia z haftu poprowadzi Elżbieta Pokora-Domańska, z wycinanki – Bożena Rzepka-Dulnikiewicz, z pisanki – Zofia Pacan, z plastyki zdobniczo-obrzędowej – Halina Benderz. Zajęcia z rzeźby poprowadzi natomiast Marek Mokrowiecki. Wykonane prace wezmą udział w konkursie a najlepsze zostaną nagrodzone.

Zgłoszenia przyjmuje Muzeum Regionalne w Opocznie telefonicznie (447552319) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej (info@muzeumopoczno.pl).

Warsztaty realizowane w ramach projektu „Opoczno 2.0 – nowe otwarcie: Opoczno – bezpieczny ekologicznie regionalny ośrodek przedsiębiorczości  o rozpoznawalnej marce i silnym poczuciu tożsamości lokalnej mieszkańców ” finansowanego w ramach Programu „Rozwój Lokalny” ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014 -2021.

Udostępnij

Szukaj

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?