Hubalowa Wigilia 2019

Zgodnie z przyjętą już tradycją, w miniony piątek 6 grudnia uczestniczyliśmy w trzynastej już Hubalowej Wigilii. Od trzynastu lat jest to niezwykłe spotkanie wszystkich chyba środowisk kultywujących tradycje Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” i pamięć o samym Majorze.

Jak co roku, tak i w tym były więc szkoły noszące imię „Hubala”, organizacje społeczne, leśnicy, żołnierze, rekonstruktorzy i cała rzesza sympatyków „Hubalowej Legendy”. Nie zabrakło oczywiście płk. Mariana Zacha – Honorowego Hubalczyka, Kustosza Tradycji, Chwały i Sławy Oręża Polskiego. To właśnie Hubalowa Rodzina, która co roku zbiera się w miejscu dawnej leśniczówki na Bielawach, by na pamiątkę Wigilii 1939 roku wspólnie podzielić się opłatkiem, udekorować leśne choinki, złożyć wiązanki przy Hubalowym Szańcu w Anielinie. Hubalowa Rodzino – do zobaczenia już za rok!

Udostępnij

Szukaj

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?