Zmarł kpt. Stanisław Ślifirski “Jastrząb”

Z przykrością zawiadamiamy, że odszedł od nas kolejny żołnierz polskiego podziemia okresu II wojny światowej. 6 stycznia w Warszawie zmarł kpt. Stanisław Ślifirski pseudonim “Jastrząb”.

“Jastrząb” był żołnierzem Lotniczego Oddziału Partyzanckiego “Henryk” dowodzonego przez Henryka Furmańczyka. Walczył też w 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej. Został ranny podczas słynnego ataku na pociąg wiozący niemieckich żołnierzy w Petrykozach.

Po wojnie przez wiele lat organizował spotkania akowców w Sobieniu. W 2010 r. był gościem honorowym zorganizowanej przez Muzeum Regionalne w Opocznie rekonstrukcji historycznej “Atak na pociąg”.

Pogrzeb Stanisława Ślifirskiego odbędzie się w piątek 14 stycznia na Cmentarzu Powązkowskim (Stare Powązki) w Warszawie, o godzinie 9:00. Cześć Jego pamięci!