Zapraszamy na wystawę o ziemiaństwie

W Muzeum Regionalnym w Opocznie można już oglądać wystawę czasową poświęconą historii ziemiaństwa w regionie opoczyńskim. Na barwnych planszach można znaleźć informacje na temat znanych i zasłużonych dla regionu rodzin ziemiańskich i ich dworów. Ekspozycja nawiązuje do wydanej niedawno książki dr. Marcina Łuczkowskiego „Aktywność polityczno-społeczna ziemiaństwa województwa kieleckiego w latach 1918-1939”, której promocja odbyła się 15 października. Wystawę można oglądać do 30 listopada tego roku.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.