Zapraszamy na warsztaty

Muzeum Regionalne w Opocznie zaprasza na warsztaty rękodzielnicze z udziałem twórczyń i twórców ludowych z regionu opoczyńskiego. Zajęcia będą się odbywały w pięciu dziedzinach twórczości: rzeźba, haft, pisankarstwo, wycinanka oraz bukiety kwiatowe/rózgi. Warsztaty potrwają pięć tygodni, po dwa dni w każdym tygodniu. Każdy tydzień poświęcony będzie innej dziedzinie twórczości. Warsztaty odbędą się w Muzeum Regionalnym w Opocznie w godzinach 17:00 – 19:00.

Zajęcia odbędą się zgodnie z poniższym harmonogramem:

– 3 i 5 października 2023 r. bukiety kwiatowe – twórczyni Halina Benderz

– 10 i 12 października 2023 r. wycinanka – twórczyni Bożena Rzepka-Dulnikiewicz

– 17 i 19 października 2023 r. haft – twórczyni Elżbieta Pokora-Domańska

– 24 i 26 października 2023 r. pisankarstwo – twórczyni Zofia Pacan

– 7 i 9 listopada 2023 r. rzeźba – rzeźbiarz Marek Mokrowiecki

Zgłoszenia przyjmuje Muzeum Regionalne w Opocznie telefonicznie (447552319) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej (info@muzeumopoczno.pl). Decyduje kolejność zgłoszeń. Grupy 10-15 osobowe.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej. Projekt Opoczno 2.0 – nowe otwarcie: Opoczno – bezpieczny ekologicznie regionalny ośrodek przedsiębiorczości o rozpoznawalnej marce i silnym poczuciu tożsamości lokalnej mieszkańców.

Udostępnij

Szukaj

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?