Zapraszamy na spotkanie z gośćmi ze Słowiańska

🇺🇦🇺🇦 Już dziś serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie, które odbędzie się w Muzeum Regionalnym w Opocznie w najbliższy piątek 19 sierpnia. Naszym i Państwa gościem będzie Pani Yevheniia Kaluhina – dyrektor zaprzyjaźnionego z nami Muzeum w Słowiańsku (http://museum.slavyansk.online). Towarzyszyć jej będzie pracownik Muzeum i zarazem lokalny dziennikarz Dmytro Zhuravlov. Początek spotkania o godzinie 17:00. 🇺🇦🇺🇦
 
Znajdujący się obecnie na pierwszej linii frontu wojny z Rosją Słowiańsk od 2016 r. jest miastem partnerskim Opoczna. Od przeszło wieku łączy nas wspólne dziedzictwo ceramiczne zapoczątkowane tutaj w Opocznie jak i w odległym Słowiańsku przez Jana Dziewulskiego oraz braci Józefa i Władysława Lange.
 
Yevheniia Kaluhina będzie także gościem Festiwal Płytki Ceramicznej, który odbędzie się już po raz trzeci w Opocznie 20 sierpnia. Dyrektorka Muzeum w Słowiańsku będzie jednym z prelegentów towarzyszącej festiwalowi konferencji, na którą również zapraszamy.

Udostępnij

Szukaj

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?