Zapraszamy na promocję „Wspomnień z lat młodości i wojny”

Muzeum Regionalne w Opocznie zaprasza na spotkanie autorskie oraz promocję najnowszej publikacji poświęconej historii Opoczna w pierwszej połowie XX w. Są to wspomnienia rodowitego opocznianina Józefa Woźniaka zatytułowane „Wspomnienia z lat młodości i wojny” w opracowaniu Wiktora Pietrzyka. Promocja odbędzie się w najbliższy piątek 17 stycznia 2020 r. o godzinie 12:15 w sali wystaw czasowych opoczyńskiego Muzeum. Poprzedzona będzie prelekcją dotyczącą wydarzeń ze stycznia 1945 r. w regionie opoczyńskim.

Wydarzenie wpisane jest w obchody przypadającej na ten dzień 75. rocznicy zakończenia działań wojennych podczas II wojny światowej w regionie opoczyńskim. Przed promocją wydawnictwa, o godzinie 12:00, delegacje i goście złożą kwiaty i zapalą znicze pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza na Placu Zamkowym w hołdzie opoczyńskim ofiarom II wojny światowej.