Zapraszamy na promocję książki dr. Marcina Łuczkowskiego

Muzeum Regionalne w Opocznie zaprasza na konferencję połączoną z promocją książki dr. Marcina Łuczkowskiego zatytułowanej „Aktywność polityczno-społeczna ziemiaństwa województwa kieleckiego w latach 1918-1939”.

Konferencja odbędzie się w sobotę 15 października 2022 r. o godzinie 15:00 w sali wystaw czasowych Muzeum Regionalnego w Opocznie, Plac Zamkowy 1.

W programie:

– dr hab. prof. UJK Jacek Pielas, „Kulturowa i gospodarcza rola szlachty i magnaterii powiatu opoczyńskiego w XVII-XVIII wieku”
– dr hab. prof. UJK Jerzy Gapys, „Ziemianie kieleccy wobec niemieckiej polityki w latach 1939-1945”
– dr Marcin Łuczkowski, „Aktywność polityczno-społeczna ziemiaństwa województwa kieleckiego w latach 1918-1939” – promocja wydawnictwa