Zapraszamy na promocję

Muzeum Regionalne w Opocznie zaprasza na promocję kolejnej książki związanej z naszym miastem, która nosi tytuł „Opoczno i My – lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte XX wieku”. Wydawcą tej pozycji jest Muzeum a autorem Wiesław Turek, mieszkaniec naszego grodu.

Logiczny układ treści, piękna oprawa graficzna oraz unikalne zdjęcia  powodują, że książka zaciekawi i jednocześnie przeniesie czytelnika do miasta, jakże innego od dzisiejszego Opoczna. Nie jest to praca naukowa a zawarte w niej barwne wspomnienia napisane współczesnym zwięzłym stylem, nadały temu opracowaniu lekkości, która zapewnia przyjemność czytania. Starsi Opocznianie odnajdą tam cząstkę siebie. Młodsi po jej przeczytaniu, inaczej, uważniej spojrzą na ulice, na budynki, na rodziców i dziadków oraz dowiedzą się jak ogromne zmiany nastąpiły od 1960 roku. Te różnice są ogromne, niemalże niewyobrażalne. I to zarówno w sferze społecznej oraz materialnej. To książka dla każdego.

Promocja wydawnictwa odbędzie się w sobotę 3 grudnia 2022 roku o godzinie 15.00 w Muzeum Regionalnym w Opocznie.

Udostępnij

Szukaj

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?