Zapraszamy na otwarcie wystawy o “Hubalu”

Muzeum Regionalne w Opocznie, Muzeum Niepodległości w Warszawie oraz Stowarzyszenie „Hubalowa Rodzina” zapraszają na wernisaż wystawy HUBAL. HENRYK DOBRZAŃSKI 1897-1940. Otwarcie wystawy odbędzie się w sobotę 2 kwietnia 2022 r. o godzinie 12:00 w Muzeum Regionalnym w Opocznie, Plac Zamkowy 1.

Ekspozycja ma postać kilkunastu barwnych plansz, na których przedstawiono wiele interesujących informacji na temat życia i walki Henryka Dobrzańskiego. Na planszach będzie można zobaczyć także szereg unikatowych fotografii. Prawdziwą perełką na wystawie będzie oryginalny Krzyż Srebrny Orderu Virtuti Militari (V klasy), który por. Henryk Dobrzański otrzymał za męstwo i odwagę podczas wojny polsko-bolszewickiej 1920 r. Krzyż znajdzie się na ekspozycji w Opocznie dzięki uprzejmości dowódcy 25. Batalionu Dowodzenia 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim płk. Adama Semeniuka.

W opoczyńskim Muzeum wystawę będzie można zwiedzać do końca kwietnia 2022 r.