Zapraszamy na otwarcie wystawy

Muzeum Regionalne w Opocznie oraz Muzeum Niepodległości w Warszawie zapraszają na otwarcie wystawy czasowej “Generał Józef Haller i jego żołnierze”, połączone z prelekcją Jana Engelgarda, kierownika Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej. Otwarcie odbędzie się w piątek 10 grudnia 2021 r. o godzinie 13:00 w Muzeum Regionalnym w Opocznie.
Wystawa pozwala poznać materiały, nierzadko unikatowe, ze zbiorów Archiwum Narodowego w Krakowie i Muzeum Niepodległości w Warszawie. Zdjęcia powstałe w okresie pierwszej wojny światowej, lecz także ukazujące generała i jego bliskich po roku 1945, już na emigracji. Fotografie, na których uwiecznieni zostali żołnierze i oficerowie II Brygady Legionów Polskich, m.in. płk Marian Januszajtis i ksiądz Józef Panaś, Błękitnej Armii, Armii Ochotniczej z 1920 roku.