Zapraszamy na odsłonięcie Dębu Katyńskiego

Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński oraz Burmistrz Opoczna Dariusz Kosno zapraszają na uroczystość posadzenia Dębu Pamięci poświęconego starszemu posterunkowemu Stanisławowi Bąkowi, zamordowanemu przez NKWD w 1940 roku.

Uroczystość zorganizowana w ramach 100. Rocznicy powstania Policji Państwowej odbędzie się 29 maja (środa) o godz. 12.00 w Zespole Szkół Samorządowych Nr 1 w Opocznie przy ul. Marii Skłodowskiej – Curie 5.

W programie uroczystości: posadzenie i poświęcenie Dębu Pamięci, uroczysty apel i prelekcje okolicznościowe: „Walka o prawdę o Zbrodni Katyńskiej 1943 -1990” (dr Tomasz Szczepański, Muzeum Katyńskie) i ogólnopolskie warsztaty OKM 1940 „Ostaszków – Kalinin – Miednoje”, „Etos służby Policji Państwowej w II RP” – Jarosław Olbrychowski, Prezes Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” w Łodzi.