Zapraszamy na konferencję “Od ziarenka do bochenka”

Muzeum Regionalne w Opocznie zaprasza na konferencję i promocję wydawnictwa „Od ziarenka do bochenka”, która odbędzie się 11 września 2021 r. na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Opocznie. Początek o godzinie 14:00

W programie konferencji:

dr hab. prof. KUL ks. Zdzisław Kupisiński – „Chleb jako dar Boga”

dr Damian Kasprzyk – „Współczesny regionalizm na obszarach wiejskich”

dr Jan Łuczkowski – „Od ziarenka do bochenka”

projekcja filmu „Od ziarenka do bochenka – rolniczy i duchowy wymiar chleba w opoczyńskiem”

Konferencji towarzyszyć będą występy Kół Gospodyń Wiejskich z Karwic, Sitowej i Kruszewca Kolonii.

Wydarzenie odbędzie się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2021 – Smaki Dziedzictwa.

Po konferencji zapraszamy na tradycyjny, wiejski poczęstunek z chlebem w roli głównej!

Dla uczestników konferencji książka dr. Jana Łuczkowskiego i płyta “Od ziarenka do bochenka” GRATIS!

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury “EtnoPolska 2021”.