Zapraszamy na Festiwal Opoczno Folk Attack V – Skrzypce!

Już dziś zapraszamy na piątą edycję Festiwalu Opoczno Folk Attack, który odbędzie się w sobotę 14 września. Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszyć będzie hasło “Skrzypce!”. Motywem przewodnim festiwalu będzie więc muzyka tradycyjna i folkowa grana na tym właśnie instrumencie. Na scenie wystąpi ostatnich czterech żyjących skrzypków ludowym z regionu opoczyńskiego – Tadeusz Mocarski, Stanisław Wolski, Piotr Rudzki oraz Władysław Kosylak. Występy skrzypków przeplatane będą prelekcjami tematycznymi w wykonaniu etnomuzykologa dr. Jana Łuczkowskiego. Gwiazdą wieczoru będzie natomiast “Kapela Brodów” – polski zespół folkowy grający od 1992 r. utwory świeckie i religijne z obszaru I Rzeczypospolitej. W swoich wykonaniach kapela zachowuje oryginalne maniery wykonawcze oraz, w przypadku muzyki religijnej, właściwy jej tematyce kontekst. Muzycy używają oryginalnych lub zrekonstruowanych instrumentów: liry korbowej, cymbałów, basetli i skrzypiec. Początek o godzinie 17:00. Wstęp wolny!

Festiwal Opoczno Folk Attack V – Skrzypce! został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i odbędzie się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?