Za tydzień pojedzie Opoczyński Rajd Motocykli Zabytkowych

W dniach 3-5 czerwca odbędzie się w naszym regionie druga edycja Opoczyńskiego Rajdu Motocykli Zabytkowych. W tym roku jedziemy pod hasłem „HUBAL 2022”. Wszystkich fanów dawnej motoryzacji i jednośladów, którzy chcieliby zobaczyć zabytkowe maszyny zapraszamy w sobotę 4 czerwca przed Muzeum Regionalne w Opocznie. Właśnie tutaj między godziną 8:00 a 9:00 odbędzie się oficjalna i otwarta dla publiczności prezentacja wszystkich pojazdów biorących udział w rajdzie.

Organizatorami rajdu jest Muzeum Regionalne w Opocznie oraz Moto Boxer Servis. Jako współorganizatorzy pomagają: Nadleśnictwo Opoczno, Gmina Opoczno, Gmina Poświętne oraz Gmina Drzewica.

Podobnie jak w roku ubiegłym, naszą imprezą chcemy upamiętnić postać mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” i upowszechniać wiedzę na temat historii związanego z Ziemią Opoczyńską Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego, którym „Hubal” dowodził. Niezmiennie chcemy również promować wyjątkowe walory turystyczne, krajoznawcze i przyrodnicze naszego regionu.

Tegoroczna trasa rajdu będzie dłuższa i bardziej wymagająca, również z odcinkami typu offroad. Przebiegać będzie przez teren Gminy Opoczno, Gminy Poświętne oraz Gminy Drzewica. Całość to około 100 km. Do udziału w rajdzie zgłosiło się prawie 140 historycznych maszyn. Zapowiada się więc jeszcze ciekawiej niż rok temu!

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?