Za tydzień pojedzie Opoczyński Rajd Motocykli Zabytkowych

W dniach 3-5 czerwca odbędzie się w naszym regionie druga edycja Opoczyńskiego Rajdu Motocykli Zabytkowych. W tym roku jedziemy pod hasłem „HUBAL 2022”. Wszystkich fanów dawnej motoryzacji i jednośladów, którzy chcieliby zobaczyć zabytkowe maszyny zapraszamy w sobotę 4 czerwca przed Muzeum Regionalne w Opocznie. Właśnie tutaj między godziną 8:00 a 9:00 odbędzie się oficjalna i otwarta dla publiczności prezentacja wszystkich pojazdów biorących udział w rajdzie.

Organizatorami rajdu jest Muzeum Regionalne w Opocznie oraz Moto Boxer Servis. Jako współorganizatorzy pomagają: Nadleśnictwo Opoczno, Gmina Opoczno, Gmina Poświętne oraz Gmina Drzewica.

Podobnie jak w roku ubiegłym, naszą imprezą chcemy upamiętnić postać mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” i upowszechniać wiedzę na temat historii związanego z Ziemią Opoczyńską Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego, którym „Hubal” dowodził. Niezmiennie chcemy również promować wyjątkowe walory turystyczne, krajoznawcze i przyrodnicze naszego regionu.

Tegoroczna trasa rajdu będzie dłuższa i bardziej wymagająca, również z odcinkami typu offroad. Przebiegać będzie przez teren Gminy Opoczno, Gminy Poświętne oraz Gminy Drzewica. Całość to około 100 km. Do udziału w rajdzie zgłosiło się prawie 140 historycznych maszyn. Zapowiada się więc jeszcze ciekawiej niż rok temu!