Za nami pierwsze warsztaty “Od ziarenka do bochenka”

Za nami już pierwsze zajęcia teoretyczne “Warsztatów pieczenia chleba”, które organizowane są w ramach projektu “Od ziarenka do bochenka”. Zajęcia odbywają się w Muzeum Regionalnym w Opocznie. W ich trakcie uczestnicy zwiedzają aktualną wystawę czasową “Od ziarenka do bochenka”, zapoznają się z dawnymi pracami polowymi i czynnościami związanymi z procesem uzyskiwania ziarna i przygotowywania chleba. Zajęcia prowadzi etnograf, Pani Stanisława Dłużewska Pawlik.

Na załączonych zdjęciach biorący udział w warsztatach podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego “Centrum Edukacji i Rozwoju” im. św. Jana Pawła II w Opocznie.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021.