XXIV Konkurs na Plastykę Zdobniczo-Obrzędową

Powiat Opoczyński oraz współorganizatorzy: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Łodzi, Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach, Muzeum Regionalne w Opocznie i Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy zapraszają twórców ludowych z powiatu opoczyńskiego do udziału w XXIV edycji Konkursu na plastykę zdobniczo-obrzędową powiatu opoczyńskiego.

Zgłoszenia udziału w Konkursie przyjmowane są telefonicznie, pocztą elektroniczną lub osobiście najpóźniej do dnia 28 lutego 2022 r.

Przedmiotem tegorocznej edycji konkursu są do wyboru cztery dziedziny:

1. Palmy
  2. Pisanki
  3. Serwetki do koszyczka wielkanocnego
  4. Elementy świąteczne do koszyczka: baranek i kurka

W tym roku ze względu na pandemię COVID 19 uczestniczki konkursu wykonają swoje prace w domu i gotowe dostarczą do Starostwa Powiatowego w Opocznie. Prace konkursowe będzie można składać w dniach 7 i 8 marca 2022 r. od godz. 9.00 do 14.00 w sali konferencyjnej (II piętro).

8 marca br. wszystkie zgłoszone prace zostaną ocenione przez Komisję Konkursową  składającą się z etnografa oraz przedstawicieli organizatorów.

Uroczyste podsumowanie konkursu, wręczenie nagród oraz wystawa nagrodzonych prac odbędzie się 17 marca 2022 r. o godz. 9.00  w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Opocznie.

Szczegółowe informacje w REGULAMINIE.

Serdecznie zapraszamy!!!