XXIV Konkurs na Plastykę Zdobniczo-Obrzędową

Powiat Opoczyński oraz współorganizatorzy: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Łodzi, Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach, Muzeum Regionalne w Opocznie i Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy zapraszają twórców ludowych z powiatu opoczyńskiego do udziału w XXIV edycji Konkursu na plastykę zdobniczo-obrzędową powiatu opoczyńskiego.

Zgłoszenia udziału w Konkursie przyjmowane są telefonicznie, pocztą elektroniczną lub osobiście najpóźniej do dnia 28 lutego 2022 r.

Przedmiotem tegorocznej edycji konkursu są do wyboru cztery dziedziny:

  1. Palmy
  2. Pisanki
  3. Serwetki do koszyczka wielkanocnego
  4. Elementy świąteczne do koszyczka: baranek i kurka

W tym roku ze względu na pandemię COVID 19 uczestniczki konkursu wykonają swoje prace w domu i gotowe dostarczą do Starostwa Powiatowego w Opocznie. Prace konkursowe będzie można składać w dniach 7 i 8 marca 2022 r. od godz. 9.00 do 14.00 w sali konferencyjnej (II piętro).

8 marca br. wszystkie zgłoszone prace zostaną ocenione przez Komisję Konkursową  składającą się z etnografa oraz przedstawicieli organizatorów.

Uroczyste podsumowanie konkursu, wręczenie nagród oraz wystawa nagrodzonych prac odbędzie się 17 marca 2022 r. o godz. 9.00  w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Opocznie.

Szczegółowe informacje w REGULAMINIE.

Serdecznie zapraszamy!!!

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?