“Wzornik. Szycie opoczyńskie, łowickie, sieradzkie”

Muzeum Regionalne w Opocznie 31 maja 2019 r. uczestniczyło w otwarciu nowej wystawy czasowej Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Wystawa zatytułowana jest “Wzornik. Szycie opoczyńskie, łowickie, sieradzkie. Tradycja/ Trwanie/ W 100 – lecie województwa łódzkiego.” Warto dodać, że opoczyńskie Muzeum jest współorganizatorem projektu.

Wystawa “Wzornik. Szycie opoczyńskie, łowickie, sieradzkie”, to podsumowanie i ostatnia część wieloetapowego projektu (okres 4 lat) Nie tylko petanka… W kręgu haftów regionalnych, realizowanego we współpracy z Łódzkim Domem Kultury, których edycje dofinansowywane były przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przedstawia regiony: opoczyński, łowicki, sieradzki. Celem bezpośrednim wystawy jest ukazanie szerokiego zróżnicowania haftów, zmian jakie się dokonywały przez ostatnie 100 lat, w zdobnictwie stroju ludowego, w obrębie wybranych regionów, znajdujących się na terenie województwa łódzkiego. Obrazuje znaczenie i wkład regionu w budowaniu historii województwa łódzkiego.

Więcej na temat wystawy na stronie Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?