Wspomnienia z lat młodości i wojny

Autorem “Wspomnień z lat młodości i wojny” jest rodowity opocznianin Józef Woźniak. W książce zawarł swoje przeżycia dotyczące życia codziennego rodziny Woźniaków w przedwojennym Opocznie, trudnych latach wojny i niemieckiej okupacji, dni wyzwolenia Opoczna spod okupacji niemieckiej czy odbudowie i pierwszych latach powojennych. W publikacji znalazły się również obszerne wspomnienia dotyczące tragicznych losów społeczności żydowskiej Opoczna podczas okupacji. Nie zabrakło także mało znanych wątków dotyczących działalności konspiracyjnej czy nawet fabryki ceramicznej „Dziewulski i Lange”.

Józef Woźniak, opracowanie Wiktor Pietrzyk

Cena – 15,00 zł