Warsztaty pieczenia chleba – “Od ziarenka do bochenka”

Zapraszamy do udziału w “Warsztatach pieczenia chleba” organizowanych w ramach projektu “Od ziarenka do bochenka”. Zajęcia z podziałem na część teoretyczną i praktyczną będą odbywały się w trzech grupach po dziesięć osób każda, w różnych terminach. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Na zajęcia teoretyczne zapraszamy do Muzeum Regionalnego w Opocznie. W ich trakcie będzie można zwiedzić aktualną wystawę czasową “Od ziarenka do bochenka”, zapoznać się z dawnymi pracami polowymi i czynnościami związanymi z procesem uzyskiwania ziarna i przygotowywania chleba.

Zajęcia praktyczne natomiast zostaną przeprowadzone w trzech poszczególnych świetlicach wiejskich, w Kruszewcu Kolonii, Karwicach i Sitowej. Będą polegały na przygotowaniu zaczynu, ciasta chlebowego i samodzielnym wypieku chleba. Czas uczestnikom warsztatów umili tradycyjny, smaczny poczęstunek oczywiście z chlebem w roli głównej.

Chęć uczestnictwa w warsztatach można zgłosić wypełniając załączoną kartę zgłoszeniową i przesyłając ją na adres Muzeum Regionalnego w Opocznie – info@muzeumopoczna.pl. Kartę można również dostarczyć osobiście. Na karcie zgłoszeniowej podane są także terminy poszczególnych warsztatów. Zapraszamy zarówno dzieci jak i dorosłych.

Zajęcia poprowadzi etnograf, Pani Stanisława Dłużewska Pawlik.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury “EtnoPolska 2021”.