Spotkanie Klubu „Grota”

We wtorek 18 czerwca w Muzeum Regionalnym w Opocznie miało miejsce kolejne spotkanie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie Trybunalskim. Tematyka nawiązywała oczywiście do przypadającej właśnie 30 rocznicy wyborów czerwcowych 1989 r. Z tej okazji prelekcję zatytułowaną  „Okrągły Stół i wybory z czerwca 1989 r. Fakty i interpretacje” wygłosił prof. UŁ dr. hab. Krzysztof Lesiakowski. W swoim wystąpieniu profesor bardzo przystępnie przybliżył genezę pierwszych częściowo wolnych wyborów z czerwca 1989 r. Nie zabrakło również odniesień do przebiegu i wyników tych wyborów w regionie opoczyńskim i byłym województwie piotrkowskim.

We wtorkowym spotkaniu wzięli udział między innymi przedstawiciele kombatantów, opoczyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz studenci z Uniwersytetu Łódzkiego. W sposób szczególny chcemy podziękować za obecność młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie, która pomimo rozpoczynających się niebawem wakacji znalazła czas na udział w prelekcji.

Na kolejne spotkania Klubu „Grota” zapraszamy po wakacjach.

Udostępnij

Szukaj

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?