Spotkanie Klubu “Grota”

We wtorek 18 czerwca w Muzeum Regionalnym w Opocznie miało miejsce kolejne spotkanie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie Trybunalskim. Tematyka nawiązywała oczywiście do przypadającej właśnie 30 rocznicy wyborów czerwcowych 1989 r. Z tej okazji prelekcję zatytułowaną  „Okrągły Stół i wybory z czerwca 1989 r. Fakty i interpretacje” wygłosił prof. UŁ dr. hab. Krzysztof Lesiakowski. W swoim wystąpieniu profesor bardzo przystępnie przybliżył genezę pierwszych częściowo wolnych wyborów z czerwca 1989 r. Nie zabrakło również odniesień do przebiegu i wyników tych wyborów w regionie opoczyńskim i byłym województwie piotrkowskim.

We wtorkowym spotkaniu wzięli udział między innymi przedstawiciele kombatantów, opoczyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz studenci z Uniwersytetu Łódzkiego. W sposób szczególny chcemy podziękować za obecność młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie, która pomimo rozpoczynających się niebawem wakacji znalazła czas na udział w prelekcji.

Na kolejne spotkania Klubu „Grota” zapraszamy po wakacjach.

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?