“Sekrety Tomaszowa i Opoczna”

Co prawda w tytule książki pierwszy jest Tomaszów, ale to w Opocznie odbyła się w środę (11 grudnia) oficjalna promocja najnowszej książki Andrzeja Kobalczyka zatytułowanej „Sekrety Tomaszowa i Opoczna”. Spotkanie z autorem i prezentacja wydawnictwa miało miejsce w Muzeum Regionalnym w Opocznie.

Warto dodać, że gośćmi wieczoru był burmistrz Opoczna Dariusz Kosno a także właściciel Domu Wydawniczego Księży Młyn Michał Koliński wraz z Teresą Łozowską – redaktorem wydania. Nie zabrakło oczywiście licznego grona miłośników lokalnej historii zarówno z Opoczna jak i z Tomaszowa Mazowieckiego, ale również i spoza naszego województwa. Patronat honorowy nad wydawnictwem objęła Gmina Opoczno.

Promocję poprowadził dyrektor opoczyńskiego Muzeum Adam Grabowski, który zaprezentował nie mały już zbiór wcześniejszych wydawnictw Andrzeja Kobalczyka. Michał Koliński przedstawił gościom główne założenia serii wydawniczej „Sekrety”, przybliżył także działalność Domu Wydawniczego Księży Młyn. Redaktor Teresa Łozowska opowiedziała z kolei jak od strony technicznej i redakcyjnej wyglądała przeszło półroczna praca nad „Sekretami Tomaszowa i Opoczna”. Sam autor, Andrzej Kobalczyk postarał się przybliżyć najciekawsze historie związane z regionem opoczyńskim tak, by nie zdradzać jednak treści książki. Podkreślał przy tym swoje opoczyńskie korzenie, wielki sentyment i przywiązanie do tych okolic.

Na zakończenie niezwykle udanego wieczoru burmistrz Dariusz Kosno wręczył Andrzejowi Kobalczykowi upominek w postaci opoczyńskich wydawnictw regionalnych. Stałym punktem programu było również podpisywanie książek przez autora. „Sekrety Tomaszowa i Opoczna” można nabyć w Muzeum Regionalnym w Opocznie w promocyjnej cenie 35 zł.