Ruszyły etnowarsztaty

We wtorek 8 września wystartowały warsztaty etnomuzyki dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 roku życia z naszego powiatu. Warsztaty gry na ludowych instrumentach muzycznych stanowią jedno z trzech zadań w ramach projektu „ZAGRAJ MI MUZYKANCIE – OPOCZYŃSKIE GRANIE”, który jest obecnie realizowany przez Muzeum Regionalne w Opocznie. Partnerami projektu jest Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Opocznie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy „Centrum Edukacji i Rozwoju” im. św. Jana Pawła II w Opocznie, Polskie Towarzystwo Ludoznawcze Oddział w Łodzi, Miejski Dom Kultury w Opocznie, Miejska Biblioteka Publiczna w Opocznie oraz Gmina Opoczno.

Wtorkowe warsztaty otworzył dyrektor opoczyńskiego Muzeum Adam Grabowski, dyrektor Szkoły Muzycznej w Opocznie Małgorzata Zacharska oraz Anna Sady reprezentująca Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Zajęcia w dwóch grupach na harmonii poprowadzili zaś: Julian Jarząb, Marcin Snokowski oraz dr Jan Łuczkowski. W części teoretycznej uczestnicy mogli dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat historii, budowy i zasady działania prymitywnych instrumentów ludowych. Część praktyczna to z kolei możliwość posłuchania gry na harmonii w wykonaniu mistrzów oraz osobistego zapoznania się z instrumentami.

Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2020.

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?