Rocznica stanu wojennego

Starosta Opoczyński Marcin Baranowski, burmistrz Opoczna Dariusz Kosno, dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie Adam Grabowski oraz dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie Anna Pręcikowska-Skoczylas zapraszają na uroczystości związane z 41. Rocznicą wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

W programie:

12:00 – złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicą NSZZ „Solidarność” na kościele pw. św. Bartłomieja w Opocznie

12:30 – prezentacja tablicy informacyjnej w miejscu byłej siedziby Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa przy ul. Piotrkowskiej 6 w Opocznie

13:15 – „Komunistyczny aparat represji w Opocznie” – prelekcja Wiktora Pietrzyka, kustosza Muzeum Regionalnego w Opocznie, I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie

NSZZ „Solidarność” Odział Opoczno zaprasza również na Mszę Świętą w intencji ofiar stanu wojennego i szybkiej kanonizacji ks. Jerzego Popiełuszki. Nabożeństwo odbędzie się w niedzielę 11 grudnia 2022 r. o godzinie 12:00 w kościele pw. św. Bartłomieja w Opocznie.

Udostępnij

Szukaj

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?