„Ptaki i ssaki Polski” w opoczyńskim Muzeum

W Muzeum Regionalnym w Opocznie zaprasza na wystawę czasową zatytułowaną „Ptaki i ssaki Polski” ze zbiorów Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Łódzkiego oraz Nadleśnictwa Opoczno.

Na ekspozycji zaprezentowano wybrane ptaki i ssaki występujące na terenie naszego kraju. Wyboru eksponatów dokonał kierownik Muzeum Przyrodniczego Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego prof. Jerzy Nadolski. Wystawa została zaaranżowana w taki sposób, aby każde z eksponowanych zwierząt zaprezentowane zostało we właściwym dla siebie środowisku. Jest więc odtworzone środowisko leśne, wodne czy polne. Zwiedzający mogą zobaczyć takie gatunki zwierząt jak łoś, dzik, ryś, bóbr, czapla, łabędź biały, kormoran czy choćby protoplasta polskiego godła narodowego – orzeł bielik a także wiele innych. W sumie jest to około pięćdziesięciu gatunków ptaków i kilkanaście gatunków ssaków.

Wystawę w opoczyńskim Muzeum można zwiedzać do końca roku. Zapraszamy!