Pracujemy pełną parą!

Pomimo tego, że w dalszym ciągu nie możemy przyjmować gości, to i tak pracujemy pełną parą! Rozpoczęliśmy właśnie prace nad przygotowaniem do druku najnowszego wydawnictwa Muzeum Regionalnego w Opocznie. Tym razem będzie to książka Wiktora Pietrzyka zatytułowana “Styczeń 1945. Epizody opoczyńskie”.

Jest to próba częściowego choćby odtworzenia wydarzeń jakie rozegrały się w regionie opoczyńskim w styczniu 1945 r. w związku z przetaczającym się frontem wielkiej ofensywy styczniowej Armii Czerwonej. Nowatorskie podejście autora do tematu powoduje, że publikacja z pewnością znajdzie swoich odbiorców zarówno wśród profesjonalistów jak i osób mniej historią zainteresowanych. Dla zachęty warto dodać, że publikacja zawierać będzie dużo unikatowych, wcześniej nigdy nie publikowanych materiałów fotograficznych i archiwalnych.

Promocję książki “Styczeń 1945. Epizody opoczyńskie” planujemy na dzień 8 maja, czyli dokładnie w 75. rocznicę zakończenia drugiej wojny światowej. Już teraz serdecznie zapraszamy!

(Na załączonej fotografii fragment zdjęcia lotniczego wykonanego przez Luftwaffe 19 stycznia 1945 r. nad rejonem Sławna i Prymusowej Woli)

Fragment zdjęcia lotniczego wykonanego przez Luftwaffe 19 stycznia 1945 r. nad rejonem Sławna i Prymusowej Woli

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?