Podsumowanie XXIV konkursu na plastykę zdobniczo-obrzędową powiatu opoczyńskiego

W czwartek 17 marca w Starostwie Powiatowym w Opocznie odbyło się uroczyste podsumowanie XXIV konkursu na plastykę zdobniczo-obrzędową powiatu opoczyńskiego. Muzeum Regionalne w Opocznie, jak co roku, było współorganizatorem tego wydarzenia.

Uczestnicy tegorocznego konkursu rywalizowali w czterech kategoriach: tradycyjne opoczyńskie pisanki, palmy wielkanocne, serwetki do koszyczka wielkanocnego oraz elementy do koszyczka. Palmy wykonały 72 osoby, pisanki – 18 osób, serwetki do koszyczka 42 osoby, a elementy ozdobne do koszyczka, czyli baranki, kurki 20 osób.

Pełna relacja z podsumowania na stronie Starostwa Powiatowego w Opocznie.

Foto: Starostwo Powiatowe w Opocznie.