Płyta Kapeli Kosylaków wyróżniona!

Mamy bardzo dobre wiadomości! Wydana przez Muzeum Regionalne w Opocznie płyta Kapeli Kosylaków “Ale skąd te muzykanty?” uzyskała wysokie noty w konkursie “Fonogram Źródeł”. Konkurs organizowany przez Program Drugi Polskiego Radia ma na celu zmotywowanie lokalnych społeczności do przedstawiania swoich muzycznych tradycji oraz autentycznych artystów.
 
Jury w składzie prof. dr hab. Piotr Dahlig – Uniwersytet Warszawski, dr Weronika Grozdew-Kołacińska – ISPAN, Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina, Maria Baliszewska – dziennikarka RCKL, Anna Szotkowska – dziennikarka RCKL, Magdalena Tejchma – dziennikarka RCKL przyznało naszej płycie wyróżnienie.
 
Więcej na temat konkursu “Fonogram Źródeł” i płyty Kapeli Kosylaków będzie można usłyszeć w porannej audycji Programu Drugiego Polskiego Radia, która będzie emitowana w najbliższą sobotę 8 maja około godziny 8:00
 
Na płycie “Kapela Kosylaków – Ale skąd te muzykanty?” znalazło się 25 utworów w wykonaniu muzykujących członków rodziny Kosylaków z podopoczyńskiego Brzustowa. Trzeba zaznaczyć, że Władysław Kosylak jest obecnie najstarszym skrzypkiem w regionie, który cały czas aktywnie gra w kapeli ludowej.

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?