Piętnasta “Hubalowa Wigilia”

Jak co roku, pierwszy piątek grudnia to czas, w którym tradycyjnie bierzemy udział w “Hubalowej Wigilii” na Bielawach. Dzisiejsze spotkanie było piętnastym z kolei zorganizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego “Hubala” w Radomiu, Stowarzyszenie Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. “Hubala” oraz Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Łodzi.
 
Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie do Bielaw licznie przybyli sympatycy “Hubalowej Legendy”. Nie zabrakło młodzieży szkolnej, nie tylko z naszego regionu. Gmina Opoczno była reprezentowana przez Tomasza Łuczkowskiego – zastępcę Burmistrza Opoczna oraz Adama Grabowskiego – dyrektora Muzeum Regionalnego w Opocznie.
 
Były wspólne życzenia, łamanie się opłatkiem, dekorowanie choinki i oczywiście ciepły, polowy posiłek przy ognisku. Następnie wszyscy udali się do Anielina pod Szaniec Hubala, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze.

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?