Pierwszy dzień wiosny w Muzeum

Uczniowie dwóch klas Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Opocznie świętowali pierwszy dzień wiosny w Muzeum Regionalnym w Opocznie.

Dzieci uczestniczyły w spotkaniu z artystami Filharmonii Narodowej w Warszawie,  którzy wystąpili z koncertem „W teatrze muzycznym: Jarosław Praszczałek – Pan Twardowski”. Uczniom przypadła do gustu pełna emocji rozgrywka mądrego szlachcica ze sprytnym diabłem, który ze wszystkich sił starał się, aby Pan Twardowski jak najszybciej trafił do piekła. Spektaklowi towarzyszyła duża dawka humoru oraz motyw przewodni w postaci krakowiaka. Uczniowie mogli się także dowiedzieć skąd naprawdę pochodził legendarny Twardowski i w jakich miastach możemy obecnie znaleźć jego ślady, a także czym słynny uczony zyskał sobie przychylność Zygmunta Augusta?

Po spektaklu uczniowie wraz z opiekunami i dyrektorem Muzeum Regionalnego Adamem Grabowskim zwiedzili najstarszą część Opoczna. Mieli okazję wysłuchać wielu interesujących informacji dotyczących między innymi historycznego Rynku (obecnie Plac Kościuszki), Domu Esterki czy pamiętającego czasy Kazimierza Wielkiego kościoła pw. św. Bartłomieja.