Opoczyński Rajd Motocykli Zabytkowych już w czerwcu!

Już teraz wszystkich fanów dawnej motoryzacji i jednośladów zapraszamy na drugą edycję Opoczyńskiego Rajdu Motocykli Zabytkowych. W tym roku jedziemy pod hasłem „HUBAL 2022”.

Rajd odbędzie się w dniach 3-5 czerwca 2022 r. z bazą w miejscowości Wola Załężna (Piaski) koło Opoczna. Organizatorami niezmiennie są Muzeum Regionalne w Opocznie oraz Moto Soviet Servis. Pomagają nam jako współorganizatorzy: Gmina Opoczno, Gmina Poświętne i Nadleśnictwo Opoczno.

Podobnie jak w roku ubiegłym, naszą imprezą chcemy upamiętnić postaci mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” i upowszechniać wiedzę na temat historii związanego z Ziemią Opoczyńską Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego, którym „Hubal” dowodził. Niezmiennie chcemy również promować wyjątkowe walory turystyczne, krajoznawcze i przyrodnicze naszego regionu.

Tegoroczna trasa rajdu będzie dłuższa i bardziej wymagająca, również z odcinkami typu offroad. Przebiegać będzie przez teren Gminy Opoczno, Gminy Poświętne oraz Gminy Drzewica. Około 2/3 trasy stanowić będą tereny leśne Nadleśnictwa Opoczno. Całość to około 100 km. Zapowiada się więc jeszcze ciekawiej niż rok temu.

Uczestnictwo w Rajdzie (dane osobowe, adres, numer telefonu) można zgłaszać do 5 maja 2022 roku pocztą elektroniczną na adres: info@muzeumopoczno.pl.

Regulamin Rajdu dostępny jest poniżej.

Więcej informacji pod numerami: 505084065 – Moto Soviet Servis Paweł Karbownik, 447552319 – Muzeum Regionalne w Opocznie.

Wkrótce więcej szczegółów!