Opoczyński Rajd Motocykli Zabytkowych „HUBAL”

Już teraz wszystkich fanów dawnej motoryzacji i jednośladów zapraszamy na czerwcowy Opoczyński Rajd Motocykli Zabytkowych „HUBAL” – w 81. rocznicę śmierci mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Po ubiegłorocznym falstarcie mamy nadzieję, że w tym roku koronawirus nie przeszkodzi nam w organizacji imprezy.

Rajd odbędzie się w dniach 11-13 czerwca 2021 r. z bazą w miejscowości Wola Załężna (Piaski) koło Opoczna. Organizatorem jest Muzeum Regionalne w Opocznie oraz Moto Soviet Servis. Pomagają nam jako współorganizatorzy: Gmina Opoczno, Gmina Poświętne, Gmina Drzewica i Nadleśnictwo Opoczno.

Celem Rajdu jest przede wszystkim upamiętnienie rocznicy śmierci mjr. Henryka Dobrzańskiego oraz propagowanie wiedzy na temat historii związanego z Ziemią Opoczyńską Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego. Chcemy również promować wyjątkowe walory turystyczne, krajoznawcze i przyrodnicze naszego regionu.

Planowana trasa rajdu przebiegać będzie przez teren Gminy Opoczno, Gminy Poświętne oraz Gminy Drzewica. Około 2/3 trasy stanowić będą tereny leśne Nadleśnictwa Opoczno, Smardzewice i Przysucha. Całość to około 80 km. Zapowiada się więc bardzo ciekawie.

Chęć uczestnictwa w Rajdzie (zapisy) można zgłaszać na adres e-mail: info@muzeumopoczno.pl, podając imię, nazwisko, adres i numer telefonu. Szczegółowe informacje na temat imprezy podamy już wkrótce, również na stronie facebook.com/muzeum.opoczno, zakładka Wydarzenia. Można też dzwonić pod numery telefonów: 447552319 – Muzeum Regionalne w Opocznie, 505084065 – Moto Soviet Servis Paweł Karbownik.

 

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?