Opoczyński Rajd Motocykli Zabytkowych „HUBAL”

Już teraz wszystkich fanów dawnej motoryzacji i jednośladów zapraszamy na czerwcowy Opoczyński Rajd Motocykli Zabytkowych „HUBAL” – w 81. rocznicę śmierci mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Po ubiegłorocznym falstarcie mamy nadzieję, że w tym roku koronawirus nie przeszkodzi nam w organizacji imprezy.

Rajd odbędzie się w dniach 11-13 czerwca 2021 r. z bazą w miejscowości Wola Załężna (Piaski) koło Opoczna. Organizatorem jest Muzeum Regionalne w Opocznie oraz Moto Soviet Servis. Pomagają nam jako współorganizatorzy: Gmina Opoczno, Gmina Poświętne, Gmina Drzewica i Nadleśnictwo Opoczno.

Celem Rajdu jest przede wszystkim upamiętnienie rocznicy śmierci mjr. Henryka Dobrzańskiego oraz propagowanie wiedzy na temat historii związanego z Ziemią Opoczyńską Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego. Chcemy również promować wyjątkowe walory turystyczne, krajoznawcze i przyrodnicze naszego regionu.

Planowana trasa rajdu przebiegać będzie przez teren Gminy Opoczno, Gminy Poświętne oraz Gminy Drzewica. Około 2/3 trasy stanowić będą tereny leśne Nadleśnictwa Opoczno, Smardzewice i Przysucha. Całość to około 80 km. Zapowiada się więc bardzo ciekawie.

Chęć uczestnictwa w Rajdzie (zapisy) można zgłaszać na adres e-mail: info@muzeumopoczno.pl, podając imię, nazwisko, adres i numer telefonu. Szczegółowe informacje na temat imprezy podamy już wkrótce, również na stronie facebook.com/muzeum.opoczno, zakładka Wydarzenia. Można też dzwonić pod numery telefonów: 447552319 – Muzeum Regionalne w Opocznie, 505084065 – Moto Soviet Servis Paweł Karbownik.