Opoczyński Rajd Motocykli Zabytkowych – HUBAL 2022

‼️‼️ℹ️ℹ️ Wszystkich fanów dawnej motoryzacji i jednośladów zapraszamy na drugą edycję Opoczyńskiego Rajdu Motocykli Zabytkowych. W tym roku jedziemy pod hasłem „HUBAL 2022”. Po sukcesie ubiegłorocznej imprezy, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i zebrała mnóstwo pozytywnych opinii, nie pozostaje nam nic innego jak tylko dotrzymać danego wówczas słowa.‼️‼️ℹ️ℹ️
 
Rajd odbędzie się w dniach 3-5 czerwca z bazą oczywiście w miejscowości Wola Załężna (Piaski) koło Opoczna. Organizatorami niezmiennie są Muzeum Regionalne w Opocznie oraz Moto Boxer Servis. Pomagają nam jako współorganizatorzy: Gmina Opoczno, Gmina Poświętne, Gmina Drzewica i Nadleśnictwo Opoczno.
 
Podobnie jak w roku ubiegłym, naszą imprezą chcemy upamiętnić postaci mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” i upowszechniać wiedzę na temat historii związanego z Ziemią Opoczyńską Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego, którym „Hubal” dowodził. Niezmiennie chcemy również promować wyjątkowe walory turystyczne, krajoznawcze i przyrodnicze naszego regionu.
 
Wypada również napisać kilka słów na temat planowanej trasy. W tym roku z pewnością trasa rajdu będzie dłuższa i na Wasze życzenie – bardziej wymagająca, również z odcinkami typu off-road. Przebiegać będzie przez teren gmin Opoczno, Poświętne i Drzewica. Całość to około 100 km. Nadleśnictwo Opoczno gwarantuje zaś, że nie zabraknie bezpośredniego kontaktu z naturą. Zapowiada się więc jeszcze ciekawiej niż rok temu.
 
Uczestnictwo w Rajdzie (dane osobowe, adres, numer telefonu) można zgłaszać maksymalnie do 5 maja 2022 roku pocztą elektroniczną na adres: info@muzeumopoczno.pl. Przypominamy, że w imprezie mogą wziąć udział jedynie motocykle wyprodukowane do 1990 r. a liczba miejsc jest ograniczona do 150 maszyn.
 
Wszelkie szczegóły dotyczące imprezy można znaleźć w Regulaminie Rajdu.  Informacji udzielają też bezpośrednio Moto Boxer Servis Paweł Karbownik – 505084065 oraz Muzeum Regionalne w Opocznie – 447552319. Zapraszamy!

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?