Opoczno i my. Lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte XX wieku

„Opoczno i my” to książka wspomnieniowa, zapis przeżyć i obserwacji autora, który był i jest rodowitym mieszkańcem Opoczna. Tytułowe lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte ubiegłego już wieku przypadły na okres dzieciństwa i wieku młodzieńczego Wiesława Turka. Niezwykle wymownym i obrazowym językiem przedstawia on życie codzienne tego małego miasteczka ze wszystkimi jego wadami i zaletami. Logiczny układ treści, piękna oprawa graficzna oraz unikalne zdjęcia powodują, że książka zaciekawi i jednocześnie przeniesie czytelnika do miasta, jakże innego od dzisiejszego Opoczna.

Nie jest to praca naukowa a zawarte w niej barwne wspomnienia napisane współczesnym zwięzłym stylem, nadały temu opracowaniu lekkości, która zapewnia przyjemność czytania. Starsi Opocznianie odnajdą tam cząstkę siebie. Młodsi po jej przeczytaniu, inaczej, uważniej spojrzą na ulice, na budynki, na rodziców i dziadków oraz dowiedzą się jak ogromne zmiany nastąpiły od 1960 roku. Te różnice są ogromne, niemalże niewyobrażalne. I to zarówno w sferze społecznej oraz materialnej. To książka dla każdego, książka którą czyta się jednym tchem!

Autor: Wiesław Turek

Cena – 35,00 zł