Obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Od sygnału syreny strażackiej rozpoczęły się opoczyńskie obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza na placu Zamkowym odegrano hymn państwowy i symboliczną minutą ciszy uczczono pamięć poległych i zmarłych w tym roku opoczyńskich kombatantów. Następnie zebrane delegacje złożyły pod pomnikiem kwiaty i zapaliły znicze. Na czele delegacji znaleźli się: starosta opoczyński Marcin Baranowski, zastępca burmistrza Opoczna Tomasz Łuczkowski oraz mjr Jerzy Duda. Obecni byli także Adam Grabowski – dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie, Zdzisław Miękus – dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Opocznie, Jerzy Misiurski – dyrektor Biblioteki Publicznej im. Stefana Janasa w Opocznie a także przedstawiciele opoczyńskich szkół i instytucji.

Drugą częścią obchodów było otwarcie wystawy plenerowej „Wrześniowym cieniom… W rocznicę Kampanii Polskiej 1939 roku na Ziemi Opoczyńskiej”. Ekspozycję przygotowaną przez Muzeum Regionalne w Opocznie zaprezentował dyrektor placówki Adam Grabowski. Na kilkunastu barwnych planszach znalazły się informacje dotyczące najważniejszych wydarzeń września 1939 r., które miały miejsce w regionie opoczyńskim.