Nowe eksponaty w Muzeum

Dzięki bardzo dobrej współpracy z miejscowymi poszukiwaczami zbiory Muzeum Regionalnego w Opocznie poszerzyły się o kilkadziesiąt interesujących eksponatów związanych z dziejami naszego regionu. We wtorek 12 listopada odbyło się oficjalne przekazanie do zbiorów Muzeum eksponatów, które zostały znalezione przez opoczyńskich detektorystów podczas poszukiwań prowadzonych w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Poszukiwania przy użyciu wykrywaczy metali prowadzone były na podstawie wymaganych zezwoleń wydanych przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Łodzi. Realizowano je na terenie kilku miejscowości w powiecie opoczyńskim.

Przekazanie eksponatów odbyło się w obecności Katarzyny Badowskiej – inspektor Wydziału Zabytków Archeologicznych Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Łodzi, Adama Grabowskiego – dyrektora Muzeum w Opocznie oraz samych poszukiwaczy – Alberta Klimka a także Andrzeja Barana, który kierował pracami opoczyńskiej grupy poszukiwaczy.

Pośród znalezisk dominowały przedmioty związane z działaniami I i II wojny światowej w naszym regionie oraz monety pochodzące głównie z XVIII, XIX i XX w. Do najstarszych znalezisk można zaliczyć groty strzał z epoki brązu.

Panu Andrzejowi Baranowi, członkom opoczyńskiej grupy poszukiwawczej oraz panu Albertowi Klimkowi gratulujemy wyjątkowej pasji i życzymy kolejnych, nie mniej ciekawych znalezisk.

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?