Noc Muzeów

Serdecznie dziękujemy naszym gościom, którzy w sobotni wieczór i noc tak licznie odwiedzili Muzeum Regionalne w Opocznie. W tak dużej frekwencji nie przeszkodziła nawet trwająca jeszcze pandemia i związane z nią utrudnienia. Ostatnich zwiedzających przyjmowaliśmy jeszcze tuż przed północą.

Pośród atrakcji tegorocznej edycji Europejskiej Nocy Muzeów znalazło się zwiedzanie wystaw stałych opoczyńskiego Muzeum, zwiedzanie wystawy czasowej „Ptaki i ssaki Polski” ze zbiorów Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Łódzkiego, która cieszyła się największym zainteresowaniem zwłaszcza wśród naszych najmłodszych gości, czy projekcja filmów historycznych i etnograficznych dotyczących oczywiście historii i kultury regionu opoczyńskiego, w tym materiałów zrealizowanych przy współpracy z TVP Historia.

Dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz wydawnictw regionalnych Muzeum Regionalnego w Opocznie, pośród których znalazły się zarówno publikacje książkowe jak i płyty CD z tradycyjną opoczyńską muzyką ludową. Powodzenie miał tez kącik z bezpłatną prasą historyczną i regionalną. Na ekspozycji etnograficznej można było z kolei zaopatrzyć się w rękodzieło ludowe sprzedawane przez nasze twórczynie.

Udostępnij

Szukaj

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?