Noc Muzeów

Serdecznie dziękujemy naszym gościom, którzy w sobotni wieczór i noc tak licznie odwiedzili Muzeum Regionalne w Opocznie. W tak dużej frekwencji nie przeszkodziła nawet trwająca jeszcze pandemia i związane z nią utrudnienia. Ostatnich zwiedzających przyjmowaliśmy jeszcze tuż przed północą.

Pośród atrakcji tegorocznej edycji Europejskiej Nocy Muzeów znalazło się zwiedzanie wystaw stałych opoczyńskiego Muzeum, zwiedzanie wystawy czasowej „Ptaki i ssaki Polski” ze zbiorów Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Łódzkiego, która cieszyła się największym zainteresowaniem zwłaszcza wśród naszych najmłodszych gości, czy projekcja filmów historycznych i etnograficznych dotyczących oczywiście historii i kultury regionu opoczyńskiego, w tym materiałów zrealizowanych przy współpracy z TVP Historia.

Dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz wydawnictw regionalnych Muzeum Regionalnego w Opocznie, pośród których znalazły się zarówno publikacje książkowe jak i płyty CD z tradycyjną opoczyńską muzyką ludową. Powodzenie miał tez kącik z bezpłatną prasą historyczną i regionalną. Na ekspozycji etnograficznej można było z kolei zaopatrzyć się w rękodzieło ludowe sprzedawane przez nasze twórczynie.

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?