Niecodzienny dar dla Muzeum

W ostatnim czasie Muzeum Regionalne w Opocznie otrzymało od mieszkanki Opoczna niecodzienny dar. Jest nim pakiet katalogów firmowych, periodyków pracowniczych, gadżetów reklamowych i wielu innych przedmiotów związanych z Zespołem Zakładów Płytek Ceramicznych „Opoczno”, później OPOCZNO S.A. Przedmioty, pośród których znalazła się nawet nowa odzież robocza, trudno jeszcze w tym momencie nazwać zabytkami. Są one jednak niezwykle cennym uzupełnieniem muzealnego zbioru dokumentującego działalność opoczyńskich zakładów ceramicznych na przełomie XX i XXI w. Ofiarowane przedmioty wzbogacą obecną wystawę czasową „Opoczyńskie dziedzictwo ceramiczne” a w przyszłości staną się z pewnością elementem przygotowywanej ekspozycji stałej.

Zwracamy się w tym miejscu z apelem do wszystkich, którzy posiadają jeszcze podobne przedmioty związane działalnością ZZPC Opoczno i OPOCZNO S.A., zwłaszcza w latach 90. XX w. lub w okresie wcześniejszym. Prosimy o przekazywanie tych pamiątek do opoczyńskiego Muzeum. Budujmy razem opoczyńskie dziedzictwo ceramiczne!

Udostępnij

Szukaj

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?