Niecodzienny dar dla Muzeum

W ostatnim czasie Muzeum Regionalne w Opocznie otrzymało od mieszkanki Opoczna niecodzienny dar. Jest nim pakiet katalogów firmowych, periodyków pracowniczych, gadżetów reklamowych i wielu innych przedmiotów związanych z Zespołem Zakładów Płytek Ceramicznych „Opoczno”, później OPOCZNO S.A. Przedmioty, pośród których znalazła się nawet nowa odzież robocza, trudno jeszcze w tym momencie nazwać zabytkami. Są one jednak niezwykle cennym uzupełnieniem muzealnego zbioru dokumentującego działalność opoczyńskich zakładów ceramicznych na przełomie XX i XXI w. Ofiarowane przedmioty wzbogacą obecną wystawę czasową „Opoczyńskie dziedzictwo ceramiczne” a w przyszłości staną się z pewnością elementem przygotowywanej ekspozycji stałej.

Zwracamy się w tym miejscu z apelem do wszystkich, którzy posiadają jeszcze podobne przedmioty związane działalnością ZZPC Opoczno i OPOCZNO S.A., zwłaszcza w latach 90. XX w. lub w okresie wcześniejszym. Prosimy o przekazywanie tych pamiątek do opoczyńskiego Muzeum. Budujmy razem opoczyńskie dziedzictwo ceramiczne!

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?