Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021

Przypominamy o obowiązku uczestnictwa w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.
 
Samospis można wykonać samodzielnie, za pomocą własnego urządzenia (komputera stacjonarnego, laptopa, smartfona itd.), bądź w urzędzie gminy. Stanowisko do samospisu dostępne jest w Urzędzie Miejskim w Opocznie przy ul. Staromiejskiej 6 (budynek C, pokój C1) w razie problemów upoważniony pracownik Urzędu Gminy zapewni wsparcie w realizacji samospisu przez Internet.
 
Równolegle z samospisem w spisie powszechnym, prowadzone są wywiady telefoniczne i bezpośrednie. Rachmistrzowie spisowi dzwonią do osób, które nie spisały się przez Internet. Rachmistrzowie dzwonią z dwóch numerów telefonów:
• 22 828 88 88
• 22 279 99 99.
 
W razie wątpliwości, czy osoba dzwoniąca jest rachmistrzem, można zweryfikować jej tożsamość: https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/.
 
Nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi. Osoby, które przekażą dane rachmistrzowi, nie muszą już wypełniać formularza spisowego w Internecie. A z osobami, które już się spisały samodzielnie, rachmistrz nie będzie się kontaktował. Jeśli chcesz wypełnić sam formularz w Internecie możesz to zrobić dopóki nie skontaktuje się z Tobą rachmistrz.
 
Osoby wykonujące prace spisowe zobowiązane są do przestrzegania tajemnicy statystycznej i wykonują te prace po przeszkoleniu i pouczeniu o istocie tajemnicy statystycznej oraz po złożeniu pisemnego przyrzeczenia.

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?