Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021

Przypominamy o obowiązku uczestnictwa w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

Samospis można wykonać samodzielnie, za pomocą własnego urządzenia (komputera stacjonarnego, laptopa, smartfona itd.), bądź w urzędzie gminy. Stanowisko do samospisu dostępne jest w Urzędzie Miejskim w Opocznie przy ul. Staromiejskiej 6 (budynek C, pokój C1) w razie problemów upoważniony pracownik Urzędu Gminy zapewni wsparcie w realizacji samospisu przez Internet.

Równolegle z samospisem w spisie powszechnym, prowadzone są wywiady telefoniczne i bezpośrednie. Rachmistrzowie spisowi dzwonią do osób, które nie spisały się przez Internet. Rachmistrzowie dzwonią z dwóch numerów telefonów:
• 22 279 99 99.

W razie wątpliwości, czy osoba dzwoniąca jest rachmistrzem, można zweryfikować jej tożsamość: https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/.

Nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi. Osoby, które przekażą dane rachmistrzowi, nie muszą już wypełniać formularza spisowego w Internecie. A z osobami, które już się spisały samodzielnie, rachmistrz nie będzie się kontaktował. Jeśli chcesz wypełnić sam formularz w Internecie możesz to zrobić dopóki nie skontaktuje się z Tobą rachmistrz.

Osoby wykonujące prace spisowe zobowiązane są do przestrzegania tajemnicy statystycznej i wykonują te prace po przeszkoleniu i pouczeniu o istocie tajemnicy statystycznej oraz po złożeniu pisemnego przyrzeczenia.