Narodowe Święto Niepodległości w Opocznie

Z konieczności symboliczny charakter miały tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Opocznie. O godzinie 9:00 w Kolegiacie św. Bartłomieja została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie uczestnicy w reżimie sanitarnym złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicami Marszałka Józefa Piłsudskiego i Wincentego Witosa na Domu Esterki oraz pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza na Placu Zamkowym w Opocznie.

W uroczystościach wzięła udział między innymi poseł na Sejm RP – Anita Sowińska, poseł na Sejm RP – Robert Telus, przewodniczący Rady Powiatu Opoczyńskiego – Józef Róg wraz z członkami Zarządu Powiatu. Gminę Opoczno reprezentował zastępca burmistrza – Tomasz Łuczkowski, dyrektor Biblioteki Publicznej im. Stefana Janasa w Opocznie – Jerzy Misiurski oraz dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Opocznie – Zdzisław Miękus. Obecne były także delegacje niektórych opoczyńskich szkół i instytucji. Skromne uroczystości rocznicowe uświetniła obecność Strzelców z Samodzielnego Plutonu Opoczno JS 2026 Końskie.

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?