Narodowe Święto Niepodległości w Opocznie

Z konieczności symboliczny charakter miały tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Opocznie. O godzinie 9:00 w Kolegiacie św. Bartłomieja została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie uczestnicy w reżimie sanitarnym złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicami Marszałka Józefa Piłsudskiego i Wincentego Witosa na Domu Esterki oraz pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza na Placu Zamkowym w Opocznie.

W uroczystościach wzięła udział między innymi poseł na Sejm RP – Anita Sowińska, poseł na Sejm RP – Robert Telus, przewodniczący Rady Powiatu Opoczyńskiego – Józef Róg wraz z członkami Zarządu Powiatu. Gminę Opoczno reprezentował zastępca burmistrza – Tomasz Łuczkowski, dyrektor Biblioteki Publicznej im. Stefana Janasa w Opocznie – Jerzy Misiurski oraz dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Opocznie – Zdzisław Miękus. Obecne były także delegacje niektórych opoczyńskich szkół i instytucji. Skromne uroczystości rocznicowe uświetniła obecność Strzelców z Samodzielnego Plutonu Opoczno JS 2026 Końskie.