Muzeum zaprasza na warsztaty

Muzeum Regionalne w Opocznie zaprasza na warsztaty rękodzielnicze z udziałem twórczyń i twórców ludowych z regionu opoczyńskiego. Zajęcia będą się odbywały w pięciu dziedzinach twórczości: rzeźba, haft, pisankarstwo, wycinanka oraz bukiety kwiatowe/rózgi. Warsztaty potrwają pięć tygodni, po dwa dni w każdym tygodniu. Każdy tydzień poświęcony będzie innej dziedzinie twórczości. Warsztaty odbędą się w Muzeum Regionalnym w Opocznie w godzinach 17:00 – 19:00.

Zajęcia odbędą się zgodnie z poniższym harmonogramem:
– 5 i 7 marzec 2024 r. bukiety kwiatowe/palmy – twórczyni Maria Rogulska
– 19 i 21 marzec 2024 r. pisankarstwo – twórczyni Józefa Marszałek
– 2 i 4 kwiecień 2024 r. wycinanka – twórczyni Bogumiła Pawlik
– 9 i 11 kwiecień 2024 r. haft – twórczyni Zofia Migowska
– 16 i 18 kwiecień 2024 r. rzeźba – rzeźbiarz Andrzej Oliwa

Zgłoszenia przyjmuje Muzeum Regionalne w Opocznie telefonicznie (447552319) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej (info@muzeumopoczno.pl). Decyduje kolejność zgłoszeń. Grupy 10-15 osobowe.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej. Projekt Opoczno 2.0 – nowe otwarcie: Opoczno – bezpieczny ekologicznie regionalny ośrodek przedsiębiorczości o rozpoznawalnej marce i silnym poczuciu tożsamości lokalnej mieszkańców.