Muzeum ponownie dofinansowane!

“Zagraj mi muzykancie 3. Julian Jarząb” to nazwa projektu, który już wkrótce będzie realizowany przez Muzeum Regionalne w Opocznie. Na jego przeprowadzenie otrzymaliśmy dofinansowanie Narodowego Centrum Kultury w kwocie 21 000 zł. W ramach projektu wydana zostanie płyta CD z nagraniami Juliana Jarząba – najlepszego harmonisty ziemi opoczyńskiej, przeprowadzone zostaną warsztaty gry na harmonii/akordeonie a także zorganizowana będzie konferencja naukowa. Uczestnicy warsztatów podzieleni będą na trzy grupy – profesjonalną, amatorską i specjalną, w której będą mogły wziąć udział dzieci z ograniczoną sprawnością. Warsztaty poprowadzi Marcin Snokowski – akordeonista, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi oraz oczywiście Julian Jarząb. Co ważne, całemu przedsięwzięciu patronować będzie Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Opocznie. Już teraz serdecznie zapraszamy!

Julian Jarząb mieszka w Różannie i jest bardzo cenionym muzykantem ludowym. Gry na harmonii trzyrzędowej uczył się od 1952 r. z pomocą ojca – skrzypka-samouka. Mając trzynaście lat grywał już na potańcówkach i weselach. Po wstąpieniu do Kapeli Zespołu „Opocznianka”, kontynuował praktykę weselną. Jest też budowniczym ludowych instrumentów muzycznych – bębenków jednostronnych z brzękadłami.

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?