Muzeum wyróżnione w Warszawie

Muzeum Regionalne w Opocznie po raz kolejny otrzymało prestiżowe wyróżnienie w uznaniu za zaangażowanie w organizację 30. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku odbywały się pod hasłem „Połączeni dziedzictwem”. Statuetkę z rąk dyrektorki Narodowego Instytutu Dziedzictwa dr. hab. Katarzyny Zalasińskiej odebrał dyrektor Muzeum Adam Grabowski.

Wręczenie wyróżnień miało miejsce 7 grudnia w trakcie uroczystej gali, która odbyła się w Teatrze Kamienica w Warszawie. Podczas ceremonii podkreślono znaczenie zaangażowania i podziękowano za nie tym, którzy wykazali się inicjatywą i włączyli się w obchody tegorocznego święta otwartych zabytków. Najważniejszym punktem wieczoru było uhonorowanie organizatorów najciekawszych wydarzeń odbywających się w ramach 30. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Należy podkreślić, że wyróżnienie Narodowego Instytutu Dziedzictwa otrzymało jedynie pięć instytucji z terenu województwa łódzkiego.

W ramach tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa Muzeum Regionalne w Opocznie zorganizowało niekonwencjonalny festiwal folklorystyczny „Folk Attack”, który zagrał już po raz siódmy. Wydarzenie odbyło się 10 września 2022 r. Na scenie przed zamkiem Kazimierza Wielkiego w Opocznie zagrała utytułowana i znana nie tylko w regionie Kapela Romana Wojciechowskiego w niezmiennym od lat składzie: Roman Wojciechowski – skrzypce, Radosław Biniek – harmonia trzyrzędowa oraz Bogusław Lipski – bębenek ze stalką. Gwiazdą wieczoru był zaś zespół Zołotar Band z Łodzi.

Udostępnij

Szukaj

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?