Muzeum nagrodzone po raz kolejny!

Muzeum Regionalne w Opocznie już po raz czwarty otrzymało prestiżowe wyróżnienie w uznaniu za zaangażowanie w organizację 27. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku odbywały się pod hasłem „Polski splot”. Statuetkę z rąk dyrektora Narodowego Instytutu Dziedzictwa Bartosza Skaldawskiego odebrał dyrektor Muzeum Adam Grabowski.

Wręczenie wyróżnień miało miejsce 19 listopada w trakcie uroczystej gali, która odbyła się w Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego w Warszawie. Podczas ceremonii podkreślono znaczenie zaangażowania i podziękowano za nie tym, którzy wykazali się inicjatywą i włączyli się w obchody tegorocznego święta otwartych zabytków. Najważniejszym punktem wieczoru było uhonorowanie organizatorów najciekawszych wydarzeń odbywających się w ramach 27. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Wyróżnienie Narodowego Instytutu Dziedzictwa otrzymało jedynie pięć instytucji z terenu województwa łódzkiego.