Muzeum nagrodzone po raz kolejny!

Muzeum Regionalne w Opocznie już po raz czwarty otrzymało prestiżowe wyróżnienie w uznaniu za zaangażowanie w organizację 27. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku odbywały się pod hasłem „Polski splot”. Statuetkę z rąk dyrektora Narodowego Instytutu Dziedzictwa Bartosza Skaldawskiego odebrał dyrektor Muzeum Adam Grabowski.

Wręczenie wyróżnień miało miejsce 19 listopada w trakcie uroczystej gali, która odbyła się w Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego w Warszawie. Podczas ceremonii podkreślono znaczenie zaangażowania i podziękowano za nie tym, którzy wykazali się inicjatywą i włączyli się w obchody tegorocznego święta otwartych zabytków. Najważniejszym punktem wieczoru było uhonorowanie organizatorów najciekawszych wydarzeń odbywających się w ramach 27. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Wyróżnienie Narodowego Instytutu Dziedzictwa otrzymało jedynie pięć instytucji z terenu województwa łódzkiego.

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?