Muzeum na eko-LOGICZNYCH Dniach Opoczna

W ubiegły weekend zakończyły się trwające dwa dni eko-LOGICZNE Dni Opoczna. W tegorocznym święcie miasta udział wzięło również Muzeum Regionalne w Opocznie. W sobotę na muzealnym stoisku można było wziąć udział w jednym z dwóch konkursów – „Mozaika ceramiczna” oraz „Eko-zabawka”, które cieszyły się bardzo dużym powodzeniem.

Pierwszy z nich polegał na wyklejaniu mozaiki ze stłuczki ceramicznej. W konkursie wzięło udział ponad 60 osób. Uczestnicy wykonali różnorodne prace wykorzystując kawałki płytek ceramicznych, które w ten sposób zyskały drugie życie. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii 4-9 lat laureatkami zostały Zuzia Gocman, Laura Dukat oraz Blanka Stemplewska. W kategorii 10-14 lat zwyciężyły Paulina Nowicka, Aleksandra Zalega oraz Hanna Stępień.

W konkursie „Eko-zabawka” uczestnicy mieli za zadanie wykonanie zabawki z surowców wtórnych. Trzeba przyznać, że nie brakło im pomysłowości i inwencji twórczej. Nagrody zdobyły Ania Jaruga, Lena Ignerowicz oraz Nikola Bielecka.

Sponsorem atrakcyjnych nagród była firma PV Instalator Polska Grupa PVGE Oddział Rawa Mazowiecka, która zajmuje się odnawialnymi źródłami energii w postaci ekologicznych instalacji fotowoltaicznych.