Msza Święta w intencji przodków mjr. „Hubala”

Muzeum Regionalne w Opocznie zaprasza na uroczystą Mszę Świętą w intencji Przodków mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Msza zostanie odprawiona w kościele św. Barbary w Sołku, w niedzielę 19 listopada 2023 r. o godzinie 11:00.

Po nabożeństwie, na placu przed kościołem, nastąpi prezentacja tablicy informacyjnej, ukazującej związki mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” z Sołkiem i Zameczkiem.

To właśnie w podopoczyńskim Zameczku urodził się pradziadek „Hubala” Ignacy Gierszt-Drużbacki oraz przyszła na świat babka „Hubala” – Ewa Felicja Drużbacka. Kościół w Sołku stał się natomiast miejscem spoczynku przodków mjr. Henryka Dobrzańskiego. W rodzinnej krypcie spoczywa między innymi wspomniana babka Ewa Felicja Drużbacka oraz pradziadkowie – Ignacy Gierszt-Drużbacki wraz z żoną Emilią z Manugiewiczów Drużbacką.