Mjr “Hubal” powrócił do Opoczna

Niezwykle miło nam już oficjalnie poinformować, że 24 kwietnia 2020 r. nastąpi oficjalna prezentacja najnowszego nabytku Muzeum Regionalnego w Opocznie. Jest nim obraz przedstawiający mjr. Henryka Dobrzańskiego “Hubala” namalowany przez prof. Wiesława Śniadeckiego. Obraz przez około 35 lat znajdował się na pokładzie zbudowanego w 1985 r. statku MS “Hubal”. Po zezłomowaniu jednostki obraz szczęśliwie trafił do naszego Muzeum.

Korzystając z tej okazji, zwracamy się z prośbą o kontakt do wszystkich osób związanych ze statkiem MS “Hubal” (członkowie załogi, pracownicy), posiadających pamiątki z nim związane lub pamiątki po Oddziale Wydzielonym Wojska Polskiego mjr. Henryka Dobrzańskiego “Hubala”.

Więcej szczegółów i cała historia przekazania obrazu na stronie www.majorhubal.pl